Nasza oferta

Psi fryzjer Zabrze - nasze zabiegi

Hand stripping (Trymowanie)

Trymowanie to zabieg pielęgnacyjny polegający na usuwaniu martwej sierści. Poprawia jej jakość, usztywnienie,spowolnienie wzrost podszerstka, poprawia kolor oraz eliminuje problem wypadania włosa w domu – trymowane psy nie gubią sierści.

Psy szorstkowłose powinno się trymować przez cały rok, niezależnie od pory roku oraz pogody, co 8-10 tygodni.

Trymowanie nie jest zabiegiem bolesnym, ponieważ usuwana jest sierść martwa, w której miejsce rośnie zdrowy włos. Martwa sierść, pozostając w skórze, utrudnia wzrost owłosienia. Trymuje się rasy takie jak: teriery szorstkowłose, sznaucery, jamniki szorstkowłose, spaniele, psy wielorasowe.

Strzyżenie

Strzyżenie polega na skracaniu włosa i jednoczesnemu nadaniu mu formy uwzględniając gatunek i ilość włosa, oraz anatomię i kondycję fizyczną. Staramy się aby psy ostrzyżone w naszym gabinecie spełniały warunki wzorca danej rasy lub spełniały oczekiwania estetyczne ich właścicieli. Strzyżenie poprzedzone jest kąpielą.

Usuwanie liniejącego włosa

Psy ras krótkowłosych przechodzą proces linienia cały rok. Ilość włosa wypadającego jest mało widoczna. U takich psów poprzez kąpiel i użycie specjalnych narzędzi usuwamy większość liniejącego włosa, co na pewien czas daje widoczny efekt. /bokser, rodezjan ridgeback, dog niemiecki, wielorasowe/.

U psów z dłuższym włosem linienie to proces całkowitej wymiany okrywy włosowej. Dotyczy to podszerstka i włosa okrywowego /owczarek niemiecki, golden retriwer, labrador, szpice, wielorasowe/.

Zabieg ten polegaja na wyczesywaniu nadmiaru martwego włosa z tendencją do filcowania się i kołtunienia. Przeprowadzamy go tak, aby nie uszkodzić zdrowej sierści. Jeśli usuniemy niepotrzebny włos skóra psa będzie dotleniona, błyszcząca, niepodatna na stany bakteryjne i odparzenia.
Zabiegi pomagające usunięciu włosa w trakcie linienia zawsze połączone są z kąpielą i odpowiednio dobranymi kosmetykami do gatunku i stanu włosa.

Częstość przeprowadzania zabiegu ustala się na podstawie ręcznego badania wypadania sierści lub poprzez obserwacje ilości sierści jaka zostaje na powierzchniach (dywanach, meblach).

Kąpiele pielęgnacyjne i lecznicze

Kąpiel pielęgnacyjna ma za zadanie usunięcie różnego rodzaju zabrudzeń z sierści i skóry psa. Jest zabiegiem poprzedzającym strzyżenie, pożądane w trakcie wymiany włosa. Przy zastosowaniu specjalistycznych kosmetyków można poprawić stan skóry i odbudować strukturę włosa. Regularne kąpiele są również niezbędnym zabiegiem w utrzymaniu prawidłowej kondycji włosa u niektórych ras np. yorkshire terrier, maltańczyk, shih tzu.

Wykonujemy również kąpiele lecznicze na zlecanie lekarza weterynarii. Umawiając kąpiel leczniczą drogą telefoniczną prosimy o szczegółowe informacje dotyczące zabiegu.

Rozczesywanie kołtunów

Rozczesywanie kołtunów ma na celu doprowadzenie włosa do prawidłowej formy. Zawsze łączone jest z kąpielą. Zabieg jest bardzo czasochłonny, dlatego też aby zapewnić psu maksimum komfortu i dodatkowo ochronić skórę stosujemy specjalne preparaty, które ułatwiają jego wykonanie. Po zabiegu włos powinien pozostawać w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

Czesanie

Zabieg czesania, połączony z kąpielą jest jednocześnie masażem skóry poprawiającym ukrwienie i jej dotlenieniem. Pomaga w wymianie włosa oraz w utrzymaniu okrywy włosowej w ciągłej, prawidłowej kondycji. Dotyczy wszystkich gatunków sierści.

Czesanie

Zabieg czesania, połączony z kąpielą oraz masażem skóry poprawiającym ukrwienie i jej dotlenieniem. Pomaga w wymianie włosa oraz w utrzymaniu okrywy włosowej w ciągłej, prawidłowej kondycji. Dotyczy wszystkich gatunków sierści.

Kreatywny grooming

Kreatywny grooming to kombinacja umiejętności groomerskich z wyobraźnią i zastosowaniem nowych technik. Wszystkie produkty oraz techniki używane przy tworzeniu kreatywnych fryzur są w 100% bezpieczne.

Usuwanie liniejącego włosa

Psy ras krótkowłosych przechodzą proces linienia cały rok. Ilość włosa wypadającego jest mało widoczna. U takich psów poprzez kąpiel i użycie specjalnych narzędzi usuwamy większość liniejącego włosa , co na pewien czas daje widoczny efekt. /bokser, rodezjan ridgeback, dog niemiecki, wielorasowe/.

U psów z dłuższym włosem linienie to proces całkowitej wymiany okrywy włosowej. Dotyczy podszerstka i włosa okrywowego /owczarek niemiecki, golden retriwer, labrador, szpice, wielorasowe/.

Zabiegi polegają na wyczesywaniu nadmiaru martwego włosa który ma tendencje do filcowania się i kołtunienia. Zabieg przeprowadzamy tak, aby nie uszkodzić zdrowej sierści. Jeśli usuniemy niepotrzebny włos skóra psa będzie dotleniona, błyszcząca, niepodatna na stany bakteryjne i odparzenia.Zabiegi pomagające usunięciu włosa w trakcie linienia zawsze połączone są z kąpielą i odpowiednio dobranymi kosmetykami do gatunku i stanu włosa.

Częstość przeprowadzania zabiegu ustala się na podstawie ręcznego badania wypadania sierści, lub obserwując ile sierści zostaje na powierzchniach (dywanach, meblach), gdzie pies przebywa.

Kąpiele pielęgnacyjne i lecznicze

Kąpiel pielęgnacyjna ma za zadanie usunięcie różnego rodzaju zabrudzeń z sierści i skóry psa. Jest zabiegiem poprzedzającym strzyżenie, pożądane w trakcie wymiany włosa. Przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla psów można poprawić stan skóry i odbudować strukturę włosa. Regularne kąpiele są również niezbędnym zabiegiem w utrzymaniu prawidłowej kondycji włosa u niektórych ras np. yorkshire terrier, maltańczyk, shih tzu. Ceny od 40 zł.

Wykonujemy również kąpiele lecznicze na zlecanie lekarza weterynarii. Umawiając kąpiel leczniczą drogą telefoniczną prosimy o szczegółowe informacje dotyczące zabiegu.

Rozczesywanie kołtunów

Rozczesywanie kołtunów ma na celu doprowadzenie włosa psa do prawidłowej formy, połączone jest z kąpielą. Zabieg jest bardzo czasochłonny, toteż aby zapewnić psu maksimum komfortu i ochronić skórę stosujemy specjalne preparaty, które ułatwiają jego wykonanie. Po zabiegu włos powinien pozostawać w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

Ceny takiego zabiegu ustalane są indywidualnie, na podstawie stawki godzinowej.(duże psy 100 zł/godz, małe psy 80 zł/godz.)

Czesanie

Zabieg czesania, połączony z kąpielą jest jednocześnie masażem skóry poprawiającym ukrwienie i jej dotlenieniem. Pomaga w wymianie włosa oraz w utrzymaniu okrywy włosowej w ciągłej, prawidłowej kondycji. Dotyczy wszystkich gatunków sierści.

Cennik

Podane ceny są cenami uśrednionymi dla psów ras małych, średnich i dużych.
Cena za usługę ustalana jest indywidualnie i może różnić się od podanej, uwzględniając stan, kondycję włosa (sierści) psa, jego zachowanie podczas strzyżenia oraz czas poświęcony na wykonanie zabiegów.

Strzyżenie, kąpiel (pazurki, pielęgnacja uszu)

York, Maltańczyk, shih-tzu, bichon frise, bolończyk, hawańczyk, west terier, pudel toy, pomeranian, sznaucer mini (i inne małe rasy): od 90zł
West highland terier (strzyżenie nie trymowanie): od 100zł
Cocker spaniel, terier szkocki, pudel średni, psy rasy średniej: od 110zł
Psy duże: 150zł - 350zł

Kąpiel + Wyczesywanie

Rasy małe: od 40zł
Rasy średnie: od 50zł
Rasy duże: od 70zł

Trymowanie

Jack russel terier: od 100zł - 120zł
West hihgland terier: od 70zł/h
Psy mieszane: od 70zł/h

Dodatkowe usługi

Rozczesywanie kołtunów od 40zł - 60zł/h
Golenie sfilcowanego włosa - 50zł/h

Psów wykazujących agresję – NIE PRZYJMUJEMY!

Psów wykazujących agresję – NIE PRZYJMUJEMY!

WYKĄP SAM SWOJEGO PUPILA (duże rasy)

WYKĄP SAM SWOJEGO PUPILA (duże rasy) pod okiem groomera. W ofercie mamy również opcje kapeli pupila przez swojego właściciela. Udostepniamy wam wannę, kosmetyki, szczotki, stolik i wszystko co jest potrzebne. Nie masz jak wypielęgnować swojego dużego psa w domu? Przyjdź do Nas! Cena takiej usługi to 100zł. Zapraszamy!

Adres

41-806 Zabrze
(Zaborze)
ul. Kalinowa 9

Kontakt

Email: manufaktura@salontosia.pl                            
Telefon: +48 500 394 648

Linki do nas

Projekt i wykonanie ZONEI.PL | pozycjonowanie stron Katowice | © Copyright 2019 Manufaktura Psich Fryzów „Tosia”  - Wszelkie prawa zastrzeżone