Kim tak naprawdę jesteśmy?

O NAS

Manufaktura Psich Fryzów „Tosia” z Zabrzato salon zajmujący się profesjonalną pielęgnacją zwierząt domowych. Zajmujemy się strzyżeniem i stylizacją psów długo- oraz krótkowłosych w każdym wieku. Naszym priorytetem jest dobro Państwa pociech, dlatego nie stosujemy środków uspokajających i usypiających.

Staramy się, aby wykonywane przez nas usługi były na jak najwyższym poziomie, dlatego też ciągle szlifujemy swoje umiejętności i bierzemy aktywny udział w wydarzeniach groomerskiego świata. Podnosimy swoje kwalifikacje, dzięki licznym warsztatom i seminariom, ucząc się od najlepszych groomerów z Polski oraz z-za granicy.

Do naszych specjalizacji należą różnego rodzaju strzyżenia oraz zabieg trymowania. Ponadto wykonujemy kąpiele, obcinamy pazurki oraz dbamy o higienę uszu Państwa zwierzaków. Do pielęgnacji używamy kosmetyków wysokiej jakości marki Dr.Lucy. 

NASZE CERTYFIKATY I DYPLOMY

Ciągle się szkolimy i udoskonalamy już nabyte umiejętności

MOJA HISTORIA

Wielu ludzi od najmłodszych lat wie, co będą robić w życiu. Jedni chcą zostać lekarzami, drudzy strażakami, a jeszcze inni policjantami. Ja niestety nie miałam tyle szczęścia i nie znalazłam swojego pomysłu na życie. Ukończyłam TECHNIKUM informatyczne, ale nie odnalazłam się w zawodzie informatyka. Jednak musiałam znaleźć sobie jakieś zajęcie. Przez pewien czas pracowałam w sklepie jako sprzedawca, lecz ta praca również nie dawała mi żadnej satysfakcji. Na szczęście wszystko się zmieniło i dziś już wiem, że trafiłam w samo sedno.

Odkąd pamiętam w moim rodzinnym domu zawsze były jakieś zwierzęta. Mając 10 lat znalazłam miesięcznego kundelka, którego postanowiłam przygarnąć. Właśnie w tym momencie rozpoczęła się moja przygoda z psami. W późniejszych latach była również właścicielką przesympatycznego beagla o imieniu Lucky. W ciągu swojego życia przeżyłam wraz z tymi istotami wiele pięknych chwil, uniesień i wzruszeń, niezwykłych historii. Być może właśnie dlatego nie wyobrażam sobie życia bez psiego kompana u mojego boku.

7 sierpnia 2017 roku zostaliśmy wraz z mężem rodzicami białego maltańczyka o imieniu Tosia. Nigdy wcześniej nie miałam psa długowłosego, dlatego też musiałam stanąć przed trudnym wyzwaniem znalezienia odpowiedniego fryzjera. Nie było łatwo, ale w końcu się udało. W salonie byliśmy dwukrotnie i za każdym razem piesek wyglądał zjawiskowo. Wtedy gdzieś z tyłu głowy wykiełkował pomysł, że może sama mogłabym zacząć i postanowiłam nauczyć się groomingu.

Początki jak zawsze nie były łatwe, jednak w końcu znalazłam odpowiedni kurs i wszystko poszło z górki. Odbyłam dwutygodniowe indywidualne szkolenie, które tak mi się spodobało, że po jego zakończeniu kupiłam sprzęt i zaczęłam upiększać znajomym psy. Gdy usłyszałam pierwsze pochwały, dotarło do mnie, że właśnie na to czekałam całe życie i właśnie to chcę robić. Poszłam na kolejne kursy i uczestniczyłam w seminariach.

Po zrobieniu odpowiednich kwalifikacji zdałam sobie sprawę, że dom nie jest najlepszym miejscem do pracy i postanowiłam otworzyć własny salon. Wybrałam lokal, zakupiłam sprzęt i zaczęłam spełniać swoje marzenia. Można powiedzieć, że skoczyłam na głęboką wodę i mocno zaryzykowałam, ale wiem, że było warto. W końcu kto nie ryzykuje ten nie pije szampana! 

Adres

41-806 Zabrze
(Zaborze)
ul. Kalinowa 9

Kontakt

Email: manufaktura@salontosia.pl                            
Telefon: +48 500 394 648

Linki do nas

Projekt i wykonanie ZONEI.PL | © Copyright 2019 Manufaktura Psich Fryzów „Tosia”  - Wszelkie prawa zastrzeżone